Boli sme na CIRQUE DU SOLEIL – TORUK AVATAR

Videli sme svetoznámy CIRQUE DU SOLEIL 

Dňa 2.3.2019 o 16:00 hod. sa deti z detského domova v Necpaloch a z detského domova v Martine, ktoré sú členmi Umeleckého zoskupenia detí z detských domovov, znevýhodnených komunít a ich priateľov Fénix, zúčastnili na mimoriadnom podujatí TORUK AVATAR, svetoznámeho umeleckého súboru CIRQUE DU SOLEIL.
Toto sa uskutočnilo v Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Na tejto veľkolepej umeleckej show sme sa spolu s artistami z unikátneho Cirque du Soleil ocitli na dychvyrážajúcej planéte Pandora a prežili tak príbeh Na’vijčanov odohrávajúci sa tisícky rokov pred udalosťami zachytenými vo filme AVATAR od Jamesa Camerona. Históriu, ktorá sa udiala predtým než prvý človek vkročil na Pandoru.Zažili sme príbehovú odyseu prostredníctvom nového sveta predstavivosti, objavu a možnosti, prostredníctvom strhujúceho spojenia prenikavých vizuálov, bábkarstva a pódiového umenia sprevádzaného filmovou hudbou, ktorá spája tak dve príbuzné umelecké vízie, ktoré podnecujú predstavivosť.
Toto živé pohlcujúce vystúpenie taktiež nesie príznačný rukopis režisérov a multimediálnych inovátorov Michela Lemieux a Victora Pilona. Dej je stelesnená óda na Na’vijske symbiotické spolužitie s prírodou a ich vierou založenou na základnom vzájomnom prepojení všetkého živého.
Ďakujeme veľmi pekne produkčnej spoločnosti VIVIEN, menovite p. konateľke Valérii Mudríkovej a p. Michaele Rakšányovej za to, že nám umožnili zúčastniť sa na tomto krásnom podujatí a za osobné stretnutie s umelcami!

Bolo to nádherné podujatie s jedinečnými zážitkami.

Mgr. Ladislav Adamovič
riaditeľ centra pre deti a rodiny Necpaly

PhDr. Milan Michalec, DiS. art., PhD.
Umelecké zoskupenie detí z detských domovov, znevýhodnených komunít a ich priateľov Fénix